Ako správne používať nano čistiace prostriedky a ochrany?

15. 06. 2017 clanek

Často počúvame otázky týkajúce sa používania nano prostriedkov. Používajú sa rovnako ako bežné čističe? Musím mať nejaké školenie na používanie? Je ich použitie bezpečné? A ďalšie. Preto sme sa rozhodli zhrnúť v tomto článku základné pravidlá pre ich použitie.

Nemusíte sa ničoho báť. Nejde o nič ťažké.

Prečítajte si návod

Pred prvou aplikáciou si vždy prečítajte návod. Aby prostriedok fungoval správne, je potrebné dodržať presný postup aplikácie uvedený na obale. A to ako u čističov, tak aj u ochran.

Ochrany je navyše nutné aplikovať na dokonale očistený povrch, a to dokonca aj u úplne nových výrobkov. Len umytie vodou nestačí, je potrebné použiť špeciálne prostriedky k tomu určené (odkaz). Potom povrch nechajte dôkladne vyschnúť.

Dôležitá je tiež teplota prostredia. Tá by nemala byť nižšia než 10 ºC. Teplota ošetrovanej kuchyne nesmie presiahnuť 30 ºC. Až po 3-4 hodinách od nanesenia je prípravok bezpečne suchý a vodeodolný. Behom následujúcich 48 hodín ale neaplikujte na ošetrené povrchny žiadne ďalšie chemické prípravky. Ak je po čase povrch znečistený, stačí len opláchnutie vodou alebo jednoduché biologické čistidlo. Nie je vhodné používať agresívne abrazivá.

Neplýtvajte

Nano čistiace a ochranné prostriedky Alori sú o 80% účinnejšie než bežné čističe. Preto pri ich použití stačí len malé množstvo. Väčšina ľudí, je zvyknutá používať čistiace prostriedky s heslom „ čím viac, tým lepšie“, to je dané práve nízkou účinnosťou bežných čističov, na ktorú sme zvyknutí. U Alori prostriedkov to takto nefunguje. Naozaj stačí len malé množstvo výrobku na to, aby bol výsledok dokonalý. Šetrite svoje peniaze a zbytočne neplýtvajte.

Je to bezpečné?

Všetky prostriedky Alori sú certifikované pre použitie v domácnosti. Splňujú prísne normy Českej republiky a Evrópskej únie. Nemusíte sa báť, že Vám prostriedok pri styku s pokožkou ublíži. Vo väčšine prípadov ho stačí umyť vodou. Napriek tomu ale odporúčame pri používaní využívať rukavice.

Naše prostriedky sú tiež 100% biologicky odbúrateľné. Na každom obale nájdete telefónné číslo na toxikologické stredisko v Prahe, kde je nepretržitá linka pre pomoc v naliehavých situáciach. Hoci veríme, že k žiadnym takým pri použití našich prostriedkov nedôjde.

Hore